Alles over stotteren - Stichting Support Stotteren

Wat is stotteren?
Waarom spreken ze zo raar?

Bron: www.canvas.be
De Belgische stottertherapeut en onderzoeker Ronny Boey beantwoordt in deze video de vraag 'Hoe zit dat nu eigenlijk met stotteraars? Waarom spreken ze zo raar?'

 
Wat te doen bij stotteren

Bron: www.wat-te-doen-bij.nl

Begrip opbrengen voor de problemen van stotteraars.
Het was traditie in het gezin om op erg warme dagen naar de plaatselijke ijssalon te gaan. Carls favoriete ijsje was een bananen-pistache hoorn. ’In mijn klamme vuist hield ik de gladde munt geklemd die mijn vader mij had gegeven. Mijn hart bonsde en ik voelde hoe het zweet langs mijn gezicht begon te stromen. Ik wilde wanhopig graag Vader vragen mijn hoorn te bestellen, maar ik was er inmiddels wel achter wat hij dan zou zeggen. Hij had het in het verleden vaak genoeg gezegd: „Als je de hoorn zo graag wilt, bestel je hem zelf.” Telkens opnieuw nam ik hem dat hoogst kwalijk. Wist hij niet hoeveel pijn hij mij daarmee deed? Ik stond in stilte te beven voor dat hoge, glimmende, verchroomde buffet. Op het puntje van mijn tenen kon ik net de bovenkant bereiken om mijn zweterige muntstukje te overhandigen aan de middelbare-schooljongen met het grijnzende, pokdalige gezicht.
„Welke smaak, joh?”

Kruip in de gevoelswereld van iemand die stottert en lees het hele artikel...

 
www.ad.nl

Prijs voor basisboek stotteren
Jan Bouwen werkt bij het gehoor- en spraakcentrum van het Erasmus Medisch Centrum. Hij heeft, samen met twee anderen, een boek geschreven over stotteren. De schrijvers ontvingen hiervoor de Branco van Dantzigprijs.

 
www.fontys.nl

Wat is stotteren?

Een uitgebreide uitleg wat stotteren, volgens de Fontys-hogeschool, is en welke groepsstottertherapieën er in 2002 bestonden. Een paar van de in dit document genoemde stottertherapieën bestaan inmiddels niet meer.

 
www.nrc.nl

Tweetalig opgroeiend kind stottert meer
Kinderen die compleet tweetalig opgroeien, hebben een grotere kans om te gaan stotteren dan andere kinderen. Ze komen ook moeilijker van hun gestotter af dan kinderen die maar één taal spreken of die hun tweede taal pas op school leren.

 
<< Start < Vorige 1 2 3 4 Volgende > Einde >>

Pagina 1 van 4

Boeken tip

Gedragsverandering in gezinnen

Als mensen met hun levensproblemen naar hulpverleners gaan, spreken zij meestal over individuele klachten. Zij geven aan dat er lichamelijk iets niet in orde is. Ze hebben hoofdpijn, buikpijn of duizelingen. (Hoewel stotteren in dit boek niet genoemd wordt, kan ook stotteren in dit rijtje thuis horen).

 

Lees meer...

Aan de inhoud van deze website kunnen geen rechten worden ontleend.

Controleer altijd de gegeven informatie bij de officiële instanties.